Doktor Öğretim Üyesi Kadrosu

Değerli Akademisyenler,

Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü olarak ülkemizde ve dünyada yaptığı çalışmalarla fark yaratmış, genç ve çalışmaya azimli akademisyenleri aramızda görmek istiyoruz. Bildiğiniz üzere üniversitelerin kadro atamalarında genellikle spesifik anahtar kelimeler bulunmaktadır. Bunun temel amacı kadroya yüzlerce kişinin başvurmasını önlemek, değerlendirme ve seçim aşamalarını makul sürelere indirmektir. Biz de bölümümüze katılmak isteyen arkadaşlarımızı önceden değerlendirmek, başarılı gördüğümüz arkadaşlarla tanışmak amacıyla yeni bir süreç başlatıyoruz. Bu sürecin temel amacı bizlerle beraber çalışmak isteyen tüm akademisyenlere eşit şansı vermek ve kadro ilanı öncesinde başvurma isteğinde olan tüm adayları değerlendirmektir.

Bunun bir kadro ilanı olmadığını özellikle belirtmek isterim. Kadronun bölümümüze ne zaman verileceği belirsizdir. Fakat bölümümüze tahsis edilecek ilk doktor öğretim üyesi kadrosu alımında bizde iletişim bilgileri ve CV’si mevcut arkadaşlara öncelik verilecektir. Bölümümüzün şu aşamada Doçent veya Profesör kadrosu talebi bulunmamaktadır.

Bölümümüzün doktor öğretim üyesi kadrosu alımında talep ettiği minimum şartlar aşağıdaki gibidir:

1-     Marmara Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesindeki şartları sağlamış olmalıdır.

2-     Yabancı dil puanı KPDS veya ÜDS’den 80 veya eşdeğer yabancı dil puanı olmalıdır.

3-     Biyomühendislik Lisans veya Doktora derecesine sahip olması gerekmektedir.

4-     Yurtdışında 1 yıl akademik çalışma yapmış olmak.

Bölümümüze belgelerini gönderecek arkadaşlardan istediğimiz minimum akademik şartlar aşağıdaki gibidir:

1-     SCI-Expanded kapsamındaki dergilerde alanı ile ilgili en az 5 makalesinin olması gerekmektedir.

2-     Ulusal ve/veya uluslararası bir projede yer almış olması istenmektedir.

Yukarıdaki 6 şartı sağlıyorsanız ve bizlerle çalışmak istiyorsanız, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesine uygun olarak Tablo 2’yi doldurmalarınızı ve ayrıntılı özgeçmişlerinizi 20 Şubat 2020 tarihine kadar Prof. Dr. Berna SARIYAR AKBULUT’a (berna.akbulut@marmara.edu.tr) eposta yoluyla iletmenizi istiyoruz.

Sizlerden gelen başvurular 3 kişilik komisyon tarafından incelenecek ve akademik olarak başarılı bulduğumuz 5 kişiden bölümümüze İngilizce seminer vermesi istenecektir. Sonraki süreç diğer kadro işlemlerinde olduğu gibi yürütülecektir. Bu sürecin amacı kadroya atanacak kişiyi tespit etmekten çok, başarılı gördüğümüz kişilerin önünü kesebilecek bir “spesifik anahtar kelimeyi” ortadan kaldırmaktır.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Bülent Mertoğlu

Biyomühendislik Bölüm Başkanı

HIZLI ERİŞİM